Nakon šest godina ponovno započeto održavanje manifestacije "Županov pehar" gdje su nagrade podijeljene vinarima koji su prema ocjenama ovogodišnje komisije predvođene profesorom Edijem Maletićem proizveli najbolji škrlet.
Manifestacija je prigodno održana u Voloderskoj kleti Trdenić & M-22 gdje su podijeljeni pehari u dvije kategorije: kategorija profesionalca u kojoj je pobjedu odnijela kutinska Vinarija Košutić te kategorija najboljeg amatera u kojoj je pehar osvojio Mladen Šimanović iz Letovanskog Vrha.
Uz župana Sisačko- moslavačke županije Ivu Žinića koji je uručio pehare najboljima, za drugo mjesto to je učinila dožupanica Anita Sinjeri-Ibrišević, a za treće gradonačelnik Grada Popovače Josip Mišković.
U svom pozdravnom govoru župan je izjavio kako podržava ovu manifestaciju s ciljem da se ujedine vinari:
„Županija će rado pomoći u promoviranju škrleta i svih ostalih vina zbog čega je nastavak ovakvih manifestacija od velike važnosti. Želimo da se škrlet podigne na još veću razinu kako bi vinari plasirali svoja vina i na šira područja van granica Hrvatske. Zbog toga radimo i na projektu otvaranja prodavaonice u Beču kako bi pomogli promociji naših vina"- kazao je župan.

Gradonačelnik Josip Mišković se zahvalio vinarima koji su kopali i sadili vinograde kako bi škrlet danas imao prepoznatljivo ime s kojim se Grad Popovača ponosi: „Zahvaljujući našim vinarima za škrlet se čulo u mnogim dijelovima svijeta pa tako možemo reći da smo svi zajedno zapravo napravili jedan dobar posao na promoviranju naših vina i našeg prostora."

Među uzvanicima bili su i profesori s Agronomskog fakulteta Edi Maletić i Ivan Pejić koji već dugi niz godina poznaju ovu autohtonu sortu te su tako sudjelovali i u projektu klonske selekcije. „Danas možemo reći kako imamo zdrav klonski materijal boljih karakteristika koji će dati više boljeg vina." zaključio je profesor Pejić.

Konačan poredak najboljih proizvođača škrleta u 2014. godini je:
Kategorija profesionalaca:
1. Vinarija Košutić
2. Vinarija Trdenić
3. Vinarija Kašner
Kategorija amatera:
1. Mladen Šimanović
2. Zoran Jančar
3. Adolf Cvanciger

